10 - 12 Mayıs 2017

 
 
  BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETİMİ

Dr. M. Levent İNCE

Beden Eğitimi ve Spor Öğretiminde Güncel Araştırma Konuları

Özgeçmiş

ODTÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğretim üyesidir. Öğretmen ve antrenörlerin mesleki gelişimi ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmaktadır.  İlkokul “Oyun ve Fiziki Etkinlikler”, Ortaokul “Beden Eğitimi ve Spor” ve “Spor ve Fiziki Etkinlikler” derslerinin öğretim programlarının geliştirilmesine katkıda bulunmuştur.

  HAREKET VE ANTRENMAN

Dr. Murat BİLGE

Performans Simülasyonuna Dayalı Fonksiyonel Antrenman Tasarımı

Özgeçmiş

Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 33 yıllık profesyonel spor yaşantısı içerisinde, 119 kez hentbol milli takımlarında sporcu, 50 kez de antrenör olarak görev almış olup aktif antrenörlük hayatını devam ettirmektedir. Halen Türkiye Hentbol Federasyonu’nun Eğitim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra, Avrupa Hentbol Federasyonu’nun ilk pro-lisanslı Master Coach belgeli antrenörlerinden biri olup, yine Avrupa Hentbol Federasyonu’nun hentbol öğreticilerindendir.

  REKREASYON

Dr. Tennur YERLİSU LAPA

Rekreasyonda Güncel Gelişmeler ve Gelecekteki Eğilimler

Özgeçmiş

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Akademik çalışma alanlarının başında Rekreasyon ve Spor Yönetimi gelmekte olup, bu konularda ulusal ve uluslararası yayınları bulunmaktadır. Kendisi “Spor Bilimleri Derneği” üyesi, “Rekreasyon Çalışmaları ve Araştırmaları Derneği” ve “Kadınlar için Spor ve Fiziksel Aktivite Derneği” yönetim kurulu üyesidir.

  SPOR-SAĞLIK BİLİMLERİ

Dr. Saadet Rana VAROL

Spor ve Sağlık Bilimleri Alanında Güncel Gelişmeler

Özgeçmiş

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

  SPORDA PSİKO-SOSYAL ALANLAR

Dr. F. Hülya Aşçı

Egzersiz ve Spor Psikolojisinde Güncel Konular

Özgeçmiş

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulun’da öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Spor ve Egzersiz psikolojisi alanında çalışan Dr. Aşçı benlik algısı, fiziksel benlik algısı, egzersiz ve zihinsel sağlık ilişkisi, motivasyon, sosyal fizik kaygı gibi konular üzerine araştırma yapmaktadır.

  SPORDA YÖNETİM VE ORGANİZASYON

Dr. Zafer ÇİMEN

Spor Yönetiminde Güncel Araştırmalar

Özgeçmiş

Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yönetimi Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Sporda Yönetimi ve Organizasyonu alanında ulusal ve uluslararası çalışmaları, bunun yanı sıra “Spor Hizmetlerinde Toplam Kalite Yönetimi” isimli kitabı da bulunmaktadır.